Την Κυριακή 21/01, πραγματοποιήθηκε ο περίπατος στον λόφο της Αμαθούντας, που διοργανώσε η Ανεξάρτητη Πρωτοβουλία «Για την Λεμεσό». Οι παρευρισκόμενοι, διαφόρων ηλικιών, είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στον λόφο και συγκεκριμένα στον ναό της Αφροδίτης και τη Βασιλική εκκλησία που βρίσκεται εκεί. Ο ξεναγός Αντώνης Καζάζης, ενημέρωσε τους περιπατητές για την εξέλιξη της Αμαθούντας από την αρχαιότητα, μέχρι τα βυζαντινά χρόνια. Κατά τη διάρκεια του περιπάτου, οι παρευρισκόμενοι είχαν την ευκαιρία να περπατήσουν στη φύση, να γνωριστούν μεταξύ τους και να απολαύσουν τη θέα της Λεμεσού που προσφέρεται από τον λόφο. Με την ολοκλήρωση του περιπάτου, ακολούθησε καφές στην καφετέρια «Αρμονία».
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01207-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01208-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01213-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01216-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01221-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01226-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01227-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01230-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01235-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01236-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01240-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01243-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01246-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01248-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01254-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01263-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01265-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01272-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01278-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01283-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01295-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01297-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01299-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01302-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01312-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01315-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01317-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01319-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01321-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01326-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01330-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01332-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01338-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01339-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01342-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01344-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01347-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01348-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01350-684x1024.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01353-684x1024.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01355-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01365-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01368-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01376-684x1024.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01378-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01380-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01381-684x1024.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01383-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01384-684x1024.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01386-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01392-684x1024.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01394-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01396-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01398-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01400-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01404-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01408-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01412-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01414-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01415-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01417-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01419-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01422-684x1024.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01425-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01428-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01430-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01431-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01434-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01437-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01439-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01442-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01448-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01451-684x1024.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01455-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01468-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01475-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01478-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01480-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01482-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01486-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01488-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01491-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01494-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01502-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01505-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01508-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01517-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01517-1-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01523-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01525-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01529-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01530-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01533-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01539-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01545-1024x684.jpg)
![](https://yiatilemeso.com/wp-content/uploads/2024/01/DSC01549-1024x684.jpg)
ΔΕΙΤΕ ΒΙΝΤΕΟ ΕΔΩ: